Freelancer

Jeszcze piętnaście lat temu niewiele osób wyobrażało sobie, iż normalne będzie wykonywanie swoich obowiązków z wybranego przez siebie miejsca na ziemi. Aktualnie, szczególnie w czasie epidemii, większość z nas nie planuje żadnego wyjścia z domu, jeśli nie jest to absolutnie konieczne, a posiadając dostęp do komputera oraz łącza internetowego, sporo rzeczy można załatwić bez wychodzenia z domu.

Przez internet
Na rynku niemałą popularnością cieszą się freelancerzy z wielu sektorów. Przede wszystkim są to: programiści, księgowi, specjaliści od marketingu, obecnie jest również wysyp ofert dotyczących szkolenia online w wybranej dziedzinie. Dla nich wszystkich praca zdalna jest doskonałym rozwiązaniem na niepewne czasy, szansą na osiągnięcie zysków na normalnym dla nich poziomie. Freelancerzy pracują na pojedynczych umowach i dla nich konieczne jest poszukiwanie nowych zleceń.
Czym muszą dysponować, jeśli czeka ich praca w domu przez Internet? Właściwie wiele zależy od sektora, w którym działają, jednak podstawowym wyposażeniem będą przygotowane dla nich programy komputerowe a także komunikatory online, umożliwiające ciągły kontakt z klientem czy też prowadzenie szkolenia online dla szerszego grona kursantów.

Wydajność
Samokontrola to baza pracy zdalnej. Wynika to z tego, że nie ma obok osoby, która rozliczy z czasu realizacji zadań przed komputerem. Nie chodzi w tym przypadku o czas, a o wynik. To jest bardzo trudne w przypadku pracowników przyzwyczajonych do biurowej kontroli. Inaczej sprawa się ma w branży szkoleniowej, gdzie kontakt z uczestnikami odbywa się w wyznaczonym czasie, a w inny sposób będą pracowały osoby realizujące projekty IT. W ich dziedzinie praca zdalna może być wykonana nawet w nocy, gdy jest to najlepsza pora, kiedy można się faktycznie skupić na zadaniach.

Możliwość komentowania została wyłączona.