Imprezy integracyjne w Warszawie

Imprezy pracownicze w Warszawie

Warszawa to obecnie miasto, w którym biznes wręcz kwitnie. Co roku powstają tu nowe przedsiębiorstwa, a inne się rozwijają. Co za tym idzie – co chwila pracodawcy mają do czynienia z nowymi zespołami ludzi, których szybko muszą nauczyć współpracy i działania w grupie. Co bowiem oczywiste, żadna firma nie ma ochoty tracić miesięcy czy lat na przyuczenie pracowników do zawodu. Słowem warto zainwestować w dobrze zorganizowane spotkanie integrujące pracowników.

Spotkanie integracyjne – jak powinno wyglądać?

Jeszcze do niedawna wiele firm organizowało spotkania integracyjne w ten sposób, że wynajmowało po prostu salę w klubie i serwowało drinki. Generalnie rzeczywiście w ten sposób ludzie mogą łatwo się poznać, jednak jest to dość powierzchowne. Przy takim spotkaniu w barze nikt nie odkryje, że jest liderem, że najlepiej z grupy radzi sobie ze stresem, czy też że jest świetnym mediatorem. Podobnie nikt nie odkryje, w kim w grupie będzie miał oparcie, kto ma największą wiedzę itp. Okazuje się zatem, że warto inwestować w spotkania integracyjne, które naprawdę nam wszystkim się przysłużą.

Jak zatem powinno wyglądać takie spotkanie integracyjne? Otóż możliwości jest naprawdę wiele, a wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakie cele chcemy osiągnąć i jaki to będzie zespół – jakie będzie miał zadania w pracy. Oczywistym jest bowiem fakt, że inne umiejętności powinna posiadać grupa księgowych – kobiet około 50 lat, a inne będziemy rozwijać u zespołu młodych adwokatów, którzy mają bronić naszej firmy. Jedna grupa powinna poznać się nieco od strony prywatnej, druga zaś powinna wiedzieć, jak poszczególni jej członkowie reagują w sytuacjach dla nich stresowych. Jakie zatem mamy ciekawe możliwości w Warszawie dla każdej z grup pracowników?

Imprezy integracyjne w Warszawie

W Warszawie znajdziemy naprawdę sporo firm, których specjalnością będzie własnie integracja pracowników czy teambuilding. Warto jednak klasyczne pomysły ominąć szerokim łukiem i posprawdzać te nieco mniej konwencjonalne, które dadzą naszym pracownikom próbkę czegoś, czego nie mają oni na co dzień w życiu.

 1. Sauny
  To doskonałe imprezy integrującewłaśnie dla zespołów, w których zależy nam, żeby pracownicy znali się nieco bardziej prywatnie także. Jeśli chcemy, żeby różne drobniejsze konflikty, zamiany, zastępstwa spokojnie rozwiązywali oni między sobą, to sauny, czy inne formy wypoczynku znakomicie się tu sprawdzą.
 2. Jazda konna
  To jest coś, o czym wiele osób marzy, ale nigdy nie wiedziało, jak się do tego zabrać. Otóż jazda konna stanowi doskonały pomysł dla wszystkich osób, które chcą wzmocnić poczucie pewności siebie, cierpliwość. Taka forma teambuilding może okazać się znakomita dla grup, które potrzebują trochę ” poweru”.
 3. Ścianka wspinaczkowa
  Wspinaczka na pozór wydaje się całkiem prostą sprawą, niemniej jednak już 2 – 3 metry nad ziemią często zaczynamy nagle panikować i wiele samokontroli oraz wsparcia ze strony innych potrzebne jest, abyśmy weszli dalej. Dlatego taka integracja pracowników świetnie sprawdza się, jeśli zespoły mają sobie wzajemnie zaufać i przemóc swoje słabości oraz nauczyć się dobrej współpracy.
 4. Survivalowe wypadu outdoor
  Warto też zastanowić się nad formą teambuilding, jaką jest integracja pracowników poprzez survival.
  To jest doskonały pomysł dla grup, w których naprawdę szybko potrzebujemy wyłonić lidera, zorganizować pracę i gdzie ludzie będą poddani na co dzień dosyć sporej presji. Warto także rozważyć ten pomysł, jeśli widzimy, że grupa może mieć problem z działaniem w stresie.
  A jak wygląda taki wypad survivalowy? Możliwości jest naprawdę wiele. Może to być nauka umiejętności przetrwania, bieg runmaggeddon, itp.
 5. Muzycznie i artystycznie
  Jeśli zaś chcemy w naszej grupie pracowników obudzić ducha artystycznego, to warto zastanowić się nad różnymi zajęciami opartymi na muzyce, czy śpiewie, tańcu lub rysunku. Tu każdy będzie mógł nauczyć sobie radzić z własnymi emocjami, wyrażać je i pokazać, kim jest gdzieś w głębi duszy. Może także się okazać, że odkryjemy artystyczne talenty, które bardzo nam się przydadzą w firmie!

Możliwość komentowania została wyłączona.