Jak długo przebiega proces wdrażania zasad agile w firmie?

Zwinne zarządzanie to jeden z tych sposobów zarządzania, które mogą przyspieszyć lub usprawnić realizację projektu. Biorąc pod uwagę różne czynniki wpływające na to, jak projekt powinien być realizowany i analizując potrzeby projektowe łatwiej jest dopasować odpowiedni system zarządzania.

Szkolenia Agile przekazują w łatwy do przyswojenia sposób informacje dotyczące tego, czym jest i czym agile nie jest. Omawiane są także różne wersje agile a także dodatkowe narzędzia lub metody pomocnicze w osiąganiu założeń zwinnego zarządzania.

Jedną z metod, która paruje się idealnie z Agile ze względu na takie same założenia, jest scrum. Scrum jest metodą, która proponuje przyjęcie trzech roli zespołowych – product ownera, scrum mastera i scrum developerów.

Szkolenia scrum master to doskonały krok to przetrenowania pracowników wyznaczonych w zespołach do objęcia tej funkcji. Szkolenie Agile foundation jest świetnym pomysłem na przetrenowanie kilku pracowników z zwinnego zarządzania w taki sposób, by mogli pomagać różnym zespołom wdrożenie poprawnych zachowań do swojej codziennej pracy.

Przy wytrenowaniu pracowników proces wdrażania zwinnego zarządzania i / lub dodatkowych metod jest znacznie krótszy, a dobrze poinformowani pracownicy wiedzą, co należy do ich obowiązków, co jest od nich wymagane i jak nastawić się na pracę w zespołach, który jest rozliczany ze swoich sukcesów grupowo, a nie indywidualnie.

Ogółem, proces wdrażania zasad Agile w firmie może trwać od kilku miesięcy do nawet roku. Wszystko zależy od poprzedniego doświadczenia pracowników, ich nawyków, postawy, wiedzy zdobytej na temat agile.

Proces ten nie jest łatwy i przy bardziej skomplikowanych projektach wdrażanie zasad agile może zająć znacznie dłużej – warto jednak zacząć stosując metodę małych kroczków – od małych zmian, stosując jedną zasadę, a następnie kolejną.

Nawet jeśli zastosowanie zwinnego zarządzania w firmie nie będzie łatwym zadaniem, to na pewno będzie warto a efekty będą długoterminowe. Szkolenia menedżerskie Wrocław mają ciekawą ofertę warsztatów agile.

Dodaj komentarz