Jakie szkolenia dla osób zarządzających w firmie?

Proces szkoleniowy jest bardzo ważny w budowaniu kariery zawodowej. Wyłącznie dzięki temu, że człowiek na własną rękę będzie się rozwijał i będzie podnosił własne umiejętności i kompetencje zawodowe, będzie w stanie zajść na prawdę wysoko.

Oczywiście, to nie chodzi o to, aby łapać się każdego dostępnego szkolenia, bo takie postępowanie doprowadzi do frustracji i przesytu informacji. Ważne jest, aby dobrze określić własne priorytety zawodowe i postępować zgodnie z wyznaczonym wcześniej planem. Przykładowo, dla osób kierujących projektami dobrym pomysłem będzie scrum szkolenie bądź szkolenie agile, które da nam możliwość uzyskać certyfikat agilepm foundation.

W jaki sposób zadbać o własny rozwój?

Ścieżek rozwojowych jest kilka, jednak najbardziej efektywne wydają się szkolenia zawodowe organizowane przez zewnętrzne firmy. Jedynym minusem takiego rozwiązania mogą być stosunkowo wysokie koszty, jednak mając w perspektywie awans zawodowy nie ma co oszczędzać na własnym rozwoju.

Poza kosztami, szkolenia podnoszące poziom kompetencji zawodowych mają same korzyści. W stosunkowo krótkim czasie przekazywana jest dosyć duża dawka wiedzy, dzięki czemu czas spędzony na szkoleniu jest bardzo efektywny. Podkreślić należ także bardzo ciekawą formułę wielu szkoleń.

Chodzi mianowicie o to, że niektóre szkolenia są organizowane w taki sposób, aby teorie przeplatała się na nich z praktyką. Uczestnicy szkolenia mają wówczas możliwość do tego, aby na bieżąco ćwiczyć poznawane aspekty, a dzięki temu lepiej zapadną one w pamięć.

Szkolenia dla osób zarządzających projektami

Rynek szkoleniowy aż pęka w szwach od ciekawych ofert rozwojowych dla osób zajmujących się zarządzaniem projektami czy kierowaniem zespołem pracowników. Project manager szkolenia to propozycja, z której powinien skorzystać każdy lider. Szkolenie takie podniesie poziom umiejętności, a także zwróci uwagę na szczegóły, które mogły umknąć podczas wcześniejszej edukacji.

Szkolenie project manager nie jest jednak dla każdego, osoby które nie planują zarządzania projektami w swojej karierze nie muszą brać w nim udziału, jednak jeżeli ktoś widzi się w roli lidera to koniecznie powinien skorzystać z tej propozycji szkoleniowej.