Kiedy należy przestrzegać aneksu 15 GMP?

Na Polskim rynku spotkać możemy wiele firm zajmujących się produkcją towarów oraz substratów wymaganych do wytworzenia ostatecznego produktu. W związku z licznymi zmianami, które pojawiają się na świecie oraz rozwojem coraz większy nacisk kładzie się na jakość produktów, które trafiają do klienta.

Jednym z elementów, który nakłada na producentów różnego typu zasady jest Dobra Praktyka Wytwarzania, która ma na celu poprawić jakość pracy, ale także uregulować działania związane z odpadami, transportem oraz ryzykiem, który pojawia się w trakcie całego procesu produkcyjnego.

Wymagań przygotowane przez dobrą praktykę wytwarzania ciągle ulegają zmianom i poprawką, dlatego trzeba na bieżąco zapoznawać się z nowymi zasadami obowiązującymi w naszym prawie.


Zobacz: szkolenia dla audytorów wewnętrznych


Jedną ze zmian, którą mogliśmy zauważyć w ostatnim czasie było wprowadzenie aneksu 15, który dotyczy głównie podmiotów odpowiedzialnych za produkcję produktów medycznych. Zatem osoby zatrudnione w tej branży powinny dokładnie przeanalizować nowe wymogi i wprowadzić zmiany w firmie, które pozwolą na ich wypełnienie.

Istnieje wiele praw, które dotyczą branży produkcyjnej. Szczególnie produkcja wyrobów medycznych posiada wiele reguł, których spełnienie wpływa znacznie na poprawę bezpieczeństwa i jakości towaru, który dociera do naszych klientów.

Szkolenia iso 13485 lub walidacja szkolenia pozwalają nam przybliżyć sobie znajomość większości panujących zasad bezpośrednio od doświadczonych specjalistów, którzy chętnie podzielą się z nami nie tylko teorią, ale również praktycznymi poradami na temat działań, które mogą ułatwić nam przestrzeganie poszczególnych zasad.

Nie tylko sam proces produkcji jest dokładnie kontrolowany, ale również oznaczenie towaru. Szkolenie znakowanie produktów spożywczych i towarów medycznych pozwala nam zapoznać się z wytycznymi, które muszą być przestrzegane w trakcie wykonywania tej czynności.

Przestrzeganie poszczególnych praw jest bardzo istotne, ponieważ tylko dzięki temu nasz towar może trafić do klientów.

Możliwość komentowania została wyłączona.