Korzyści z pracy zdalnej

W ostatnim czasie praca zdalna stała się bardzo popularnym modelem pracy. Dzieje się tak, gdyż praca na odległość ma bardzo szerokie korzyści, takie jak elastyczność, oszczędności czy możliwość pracy z dowolnego miejsca. Przeanalizujemy je bliżej, omawiając wszystkie zalety i wady pracy zdalnej.

Korzyści z Pracy Zdalnej

Ostatnio widzieliśmy ogromny wzrost w liczbie pracowników realizujących część lub całość swoich projektów w trybie home office. W wielu przypadkach praca zdalna odnosi sukcesy tak, iż pracodawcy zaczynają z niej korzystać na stałe. Czy Twoja firma powinna oferować pracownikom możliwość pracy zdalnej? Sprawdźmy, jakie są korzyści z pracy zdalnej!

Czy zainteresował Cię temat: Techniki komunikacji i koordynacji Zobacz, co jeszcze możesz dowiedzieć się: https://jmfs-kzif.edu.pl/techniki-komunikacji-i-koordynacji/

Dzięki Pracy Zdalnej Obniżysz Koszty

Praca zdalna ogranicza koszty firmy, które musiałyby być ponoszone, gdyby Twoi pracownicy zmuszeni byli do pracy w biurze. Z wiadomych względów wydatek na czynsz biurowy zmniejszy się, a jeśli fizycznie nie przejawiało by się w pracy – równiez ograniczone byłoby zatrudnienie osoby do sprzątania pomieszczeń biurowych oraz osobistego asystentki.

Zwiększy Ci się Produktywność Pracowników

Nie trzeba nikomu przypominać, że wizyta u krawca lub fryzjera, czy też załatwienie spraw za granicą zajmuje czas, który mógłbyś wykorzystać w pracy. W przypadku pracy zdalnej Twój zespół biznesowy zaoszczędzi czasowo na niewykonywaniu czynności poza domem, jak przygotowanie każdego posiłku oraz dojazdy. ‘Osoby pracujące w biurze średnio stracą 15-minut każdego dnia na dojazd’, jak twierdzi Jacob Morgan, autor ‘The Future of Work: Attract New Talents, Build Better Leaders, and Create a Competitive Organization’.

Poprawi Ci się Kultura Pracy

Kultura pracy zmniejsza się, gdy nie masz możliwości wyciągnięcia pracowników na chwile poza pracę. Takie wyjścia są czasami bardzo potrzebne, gdyż często taka odskocznia pomaga spojrzeć inaczej na trudne tematy. Jednak żeby było to możliwe, pracownicy muszą przebywać fizycznie w tym samym miejscu. Praca zdalna wpływa na kulturę pracy na wiele sposobów. Pracownicy są w stanie wykonać więcej pracy w konkretnym czasie, ponieważ nie są zmuszani do gromadzenia się z grupą. Zaś regularne spotkania teamworkowe pomagają osiągnąć odpowiedni poziom bycia ze sobą w relacji.

Dzięki Pracy Zdalnej Zmniejszy Ci się Rotacja Pracowników

Wiele badań wskazuje, że poziom zadowolenia pracowników jest wyraźnie lepszy w przypadku firm, w których pracownicy mają dostęp do pracy zdalnej lub elastycznych godzin pracy. Dzięki temu zmniejsza się rotacja pracowników, która wiąże się z kosztami i czasem na rekrutację i szkolenie nowych pracowników, co wpływa również na jakość pracy.

Podsumowując

Pomijając negatywne skutki dla osoby pracującej samodzielnie z domu, oferowanie pracownikom pracy zdalnej, zrealizowane z odpowiednim poziomem przygotowania technicznego i współpracy w duchu teamowym, daje wiele pozytywnych aspektów. Praca zdalna może ułatwić pracownikom codzienne funkcjonowanie, ograniczyć koszty i tym samym poprawić produktywność oraz sprostać oczekiwaniom obecnych i przyszłych pracowników.

Możliwość komentowania została wyłączona.