Programy najlepsze dla Ciebie w pracy zdalnej

Praca zdalna to dla wielu etatowców norma. Często korzystają z jej dobrodziejstw osoby odbywające delegacje, a które w tym samym czasie zajmują się kwestiami związanymi z podwładnymi w siedzibie firmy, a także doradcy nieruchomości czy opiekunowie prawni małych dzieci.

Dzisiaj, gdy mamy do czynienia z groźnym wirusem, wiele spółek decyduje się na zamknięcie biur przy równoczesnym zlecaniu swoim pracownikom wykonywanie bieżących zadań z miejsca zamieszkania. Tego typu rozwiązanie generuje inny problem, a mianowicie, jakie programy zapewniają dostęp do funkcji niezbędnych do przejścia na tryb home office.

Pracodawcy odbywają szkolenia online z zakresu oprogramowania do użycie, w sytuacji gdy w grę wchodzi praca zdalna. Także dajemy parę wskazówek, co robić i z czego skorzystać.

Microsoft Office Online
Nie wszyscy są zwolennikami rozwiązań używanych przez produkt Google w kwestii arkuszy kalkulacyjnych i dokumentów tekstowych. Dla nich opcją jest wersja popularnego Microsoft Office w wersji online, dzięki któremu praca zdalna będzie dużo mniej skomplikowana do błyskawicznego wprowadzenia. Jest ona okrojona z kilku funkcji, ale w zupełności wystarczająca.

Trello
Programy do pracy zdalnej powinny oferować coś więcej, a mianowicie organizację pracy i efektywne zarządzanie zespołem. Takie możliwości oferuje produkt Trello, niezastąpiony w takich przypadkach. Ma wiele użytecznych funkcji, które z czasem się odkrywa, a te podstawowe są intuicyjne i są do opanowania w niedługim czasie.

Evernote
To z kolei propozycja dla tych, którzy organizują pracę podwładnych na zasadach burzy mózgów lub po prostu lubią porządkować swoje zadania. Program ten jest w TOP 3, jeśli chodzi o zastąpienie oldschoolowego notatnika. Funkcje Evernote zadowolą najbardziej wymagających! Oczywiście notatki trafiają do chmury i jest możliwe pobranie ich z dowolnego miejsca i sprzętu.

Możliwość komentowania została wyłączona.