Zarządzanie projektami w przedsiębiorstwie

Większość z nas wykorzystuje codziennie elementy różnych technik zarządzania projektami: często nieświadomie planujemy i organizujemy swój czas tak, by dojść do konkretnych celów w oparciu o nasze własne preferencje i umiejętności. Czasem jednak brakuje nam elementarnej wiedzy, która umożliwia bardziej efektywne i świadome zarządzanie projektami, szczególnie w przypadku różnych zadań zawodowych. Z pomocą przychodzą nam jednak techniki opracowywane i wykorzystywane przez najlepszych światowych specjalistów, które znacząco mogą ułatwić funkcjonowanie całej organizacji. Jedną z takich pomocy jest szkolenie, np. z agile pm foundation, agile szkolenia oraz scrum szkolenia.

Najskuteczniejsze narzędzia w zarządzaniu projektami

Prince 2 to bez wątpienia jeden z najbardziej efektywnych sposobów, które pomogą nam w planowaniu i organizacji przedsięwzięć biznesowych. Głównym atutem podejścia jest założenie realnych celów w oparciu o dostępne zasoby (finansowe, technologiczne czy pracownicze) oraz określenie ścieżki rozwoju projektu. Prince 2 pozwala na standaryzowanie działań poprzez wypracowanie schematów działań czy prowadzonej dokumentacji. Dużą popularnością cieszy się także metodyka MPBok, która bazuje na stworzeniu zespołu zajmującego się realizacją tylko jednego projektu bez bezpośredniego zaangażowania reszty pracowników – choć rozwiązanie to jest stosunkowo nowe, z powodzeniem zostaje wykorzystywane przede wszystkim przez duże przedsiębiorstwa, które zajmują się dużą liczbą przedsięwzięć w jednym czasie.


Zapraszamy do zapoznania się – szkolenie z zarządzania projektami


Czy warto się doszkalać?

Z pewnością najważniejszym elementem pogłębiania wiedzy pracowników z zakresu zarządzania projektami są różnego rodzaju warsztaty i kursy. Szkolenia PMI pozwalają na zdobycie akredytowanych certyfikatów oraz świadczą o wysokim zaawansowaniu uczestników w obszarze działalności projektowej. Kursy z zakresu zarządzania projektem bazują przede wszystkim na studium przypadku, co pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności menedżerskich z dodatkiem teoretycznych wykładów, które także powinny bazować na doświadczeniu referentów. Szkolenia akredytowane przez PMI są także doskonałym sposobem na rozpoczęcie lub kontynuowanie swojej kariery na wyższych stopniach menedżerskich oraz pozwalają na zdobycie szanowanych na całym świecie uprawnień z zakresu zarządzania projektem.

Możliwość komentowania została wyłączona.